• Телефон: +38 (03634) 2-39-69
  • Сайти:

Володимиреччина. Культура. Туризм. Спадщина

Зіркове Полісся forever!

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Провінційне життя досить непросте,але напрочуд цікаве своїм побутовим колоритом та неповторністю. Мова йтиме про автентику,якою таке багате наше Полісся! Цьогоріч чергову експедицію районами Рівненщини здійснювала команда «Фольк-Music Першого Національного. Результатом відбору стали два колективи Володимиреччини культурної:»Сваряни»(Сваринівський сльський клуб),керівник Оксана Василюк та «Берегиня»(Балаховицький сільський клуб),керівник Надія Давидюк. Обидва запрошені на зйомки проекту,ефір відбувся у 2017 році та один з них став фіналістом півріччя.віддавши свою подальшу долю на рішення журі….

 

 «..Ой пойду я до броду,та й по чистую воду, ой стану я та й подівлюса,- чи хороша на вроду..»
З приємними згадками підспівувала я та дівчата-«Сваряни» ,повертаючись зі столиці 12 грудня.
Київ  прийняв гостинно і тепло: друзі на Першому Національному  радо вітали та впізнавали нас серед великої кількості барвисто одягнених в національний одяг всіх регіонів учасників запису гала-концерту «Фольк-Music». Попри надзвичайно ранній виїзд, дівчата трималися професійно, рівень попередньої підготовки до зйомки дався взнаки - ми записались за два дублі(хоча в основному для якісного кадру треба до десятка разів, щоб відшліфувати сценічну поставу та виконавську майстерність ). Завдяки сучасним комунікаціям ,до зустрічі на студії з нашою коліжанкою по виступу  Катериною Пушкіною,опрацювали партитуру нашого виступу.
Довідка: 
Катерина Пушкіна  народилася 6 лютого 1985 року в місті Феодосія
У 2008 році стала солісткою Державного Академічного ансамблю пісні і танцю МВС України. За час роботи в ансамблі на посаді артиста –вокаліста Катерина Пушкіна написала чимало патріотичних пісень і виконала їх з хором і балетом колективу. "Національна Гвардія", "Нова поліція", "Моя молитва" нею написані спеціально для МВС та Національної Гвардії України. Як композитор і поет, Катерина Пушкіна, активно бере участь в музичному житті України. Неодноразово перемагала на всеукраїнських і міжнародних конкурсах. У 2015 році указом президента, Катерині Пушкіній присвоєно почесне звання Заслуженої артистки України. Сьогодні заслужена артистка України і автор пісень продовжує гастролювати з Державним Академічним Ансамблем пісні і танцю Національної Гвардії України по всіх регіонах країни, працює над створенням нових пісень.

  Хоча на студії ми не вперше, але щоразу вражає ота «телекухня»,де готуються страви для глядача на всі смаки і вподобання. Павільйони різних телепередач, довгі коридори ,де заклопотано метушаться технічні працівники, статисти та інженерні працівники, а то й зірки маштабні та маститі! Цього разу познайомились особисто з Олександром ПономарьовимВолодимиром Гришком, Дімою Коляденко, гуртом «Гардамани» , вчергове зустрілись з Ольгою Сумською та відомою українською  дизайнеркою Оксаною Полонець.
  Задля кращої уяви даного процесу скажу, що цей новорічний ефір програми «Фольк-M
usic» знімається пять днів,загалом задіяно до 80 колективів та окремих виконавців. Процес зйомки починається о 8 ранку і до 22 вечора вся команда працює в прямому розумінні «в поті чола»,бо софіти та прожектори гріють серйозно!


«
Сваряни» отримали свою відзнаку переможця, почули подяку в свою адресу та подякували навзаєм Оксані Пекун та Володимиру Коваленку(авторам проекту). Їхали поліщуки на телебачення не з порожніми руками: везли багато оригінальних подарунків. Різвяні мега коржі-калити,горнятка зі світлинами колективу Оксани Пекун та логотипу програми,чай-зілля від Василинки,набори "Сваринівської мирової"   і навіть..сало в шоколаді!
  Приємністю стала зустріч з нашим народним депутатом Василем Яніцьким. Він, дізнавшись напередодні про наш приїзд, полишив справи державні та прибув підтримати і привітати переможниць фінансовим подарунком. З любов’ю та теплотою обнімав свою улюбленицю Василинку Василюк, щиро дякував за талант та збереження традицій всім учасницям колективу. Його підтримка нашої галузі постійно дає хороші результати, як от ця чергова перемога . В свій час, завдяки його фінансовій підтримці поїздки, першу нагороду «Фольк-Music» отримали «Надвечіря» з Хиноч(2012).
  Всім миром відряджали «Сварян» у поїздку. Окрім фінансової та методичної допомоги відділу культури і туризму , керівник і разом завідувач місцевого клубу Оксана Василюк знайшла підтримку в особі депутата обласної ради Петра Мартинюка,- вихідця зі Сваринь, Віктора Буряченка,- директора дослідного господарства ДПДГ"Городецьке", а асоціація «Український бурштиновий світ» в особі Галини Симхи  надала цінні  подарунки для Оксани Пекун та Каті Пушкіної.
Втомлені та задоволені поїздкою, дівчата ділились новими враженнями ,надзвонювали рідним та вже переймались справами домашніми. Співали про мамині яблуні , про жіночу долю, відміряючи серцями кілометри до рідної домівки.Вони ще повністю й не розуміють, який величезний внесок зробили в збереження автентичної пісенної спадщини, в рекламу Поліської глибинки, рідної Володимиреччини! Щоразу тішусь новими творчими досягненнями наших щирих, простих і працьовитих людей-зірочок!
  Запрошую і вас, друзі, насолодитись безмежним морем української народної пісні, цікавих аранжувань та колоритом рідних «Сварян» в НОВОРІЧНУ НІЧ НА ПЕРШОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ В ПРОГРАМІ ДЛЯ ВСІХ ПОКОЛІНЬ «ФОЛЬК-MUSIC»!
Людмила Босик. 
світлини : Дарини Босик

Більше світлин та відео : https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1599945570025990&type=3

моменти життя