• Телефон: +38 (03634) 2-39-69
  • Сайти:

Володимиреччина. Культура. Туризм. Спадщина

Поліщуки фестивалять в Пирогово на Масницю

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 
Колодій — слов'янський обряд до Масниці, де дівчатам-"старим дівам" і неодруженим хлопцям прив'язували до ноги дерев'яну колоду на знак засудження або покарання за те, що вони не одружилися в належний час. Як правило, такі обрядодії пов’язані з виховним аспектом, адже вони зосереджувалися на тих, хто не одружився або не мав дітей. У давнину скріпленню нової родини та вихованню дітей приділялась особлива увага; це був непорушний закон, своєрідний культ подружнього життя.
Цьогоріч в Пирогово,в Національному музеї народної архітектури та побуту України фестивалили всією Україною кращі фольклористи та ярмаркарі. З легкої руки #ВолодимиреччиниКультурної та за фінансової підтримки народного депутата Василь Яніцький Рівненщину,а швидше,Володимиречину презентували Лозківська "Родинонька"(народний аматорський фольклорний колектив ,керівник Галина Москалик) та троїсті музки с.Городець.
У колективів від дійства враження чудові,але і ажіотаж,створений аматорами Володимиреччини безперечно по за сумнівами!
Доєдналися ми до гурту "масницеводів" і супроводжували умовного "діда колодія" аж до майдану . Пісні,присипані жартами та частівками,віртуозним музикуванням та пританцьовками стали заманухою для більшої кількості гостей свята. Поліщуки "вдаряли закаблукам",щиро вгощали варениками,пампухами,налисниками та млинцями,аж потім попередивши,що ті,хто з хлопаків-холостяків вгостився,-"навіки до Полісся причарувався"!
Не змогла не сказати про рідне Полісся хороші слова: у селі Хиночі частина населення носить прізвища Колодій. А сусіднє село в Маневицькому районі повністю назване: Колодії.
Майстер-класи народного танця краковяк подавались кілька разів. І зі сцени,і під сценою. Моєю партнеркою в одному з них була пані Марія Максакова (дружина вбитого депутата Держдуми Росії). Вона виявилась старанною ученицею. А ще вона з задоволенням освоювала українську термінологію: "млини","млинці"(не розрізняла значення)
Колоритно і енергетично пофестивалили поліщуки,залишивши за собою присмак автентичності та безпосередності. Сотні аматорських зйомок та репортажі на основних українських масмедіа ще довго нагадуватимуть про нас та закликатимуть до гостини на Володимирецьке Полісся.
Людмила Босик.
світлини : Тетяна Босик

моменти життя