• Телефон: +38 (03634) 2-39-69
  • Сайти:

Володимиреччина. Культура. Туризм. Спадщина

Фести

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Результати проведення V регіонального відкритого Етно-Тур-Фесту «Бурштиновий шлях»:

  - Відродження фестивалю «Бурштиновий шлях» сприяло активізації питання збереження унікальної раритетної найдовшої у Європі вузькоколійної залізниці Антонівка-Зарічне.

  - 2016 року фестиваль проходив на двох площадках, станція Антонівка (центральна) та станція Воронки вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне» відповідно до Положення про фестиваль. На «Бурштиновий шлях» поліськими лісами приїхали кузнецовські атомники. У вело-марафоні  «Кузнецовськ-Володимимирець - Антонівка» взяли участь півсотні велосипедистів – любителів.  Популярністю  користувалася вишита карта району, прикрашена бурштином, над якою працювали 36 найкращих вишивальниць Володимиреччини та  біля якої було багато охочих сфотографуватися. Головним атрибутом фестивалю стала вишита мапа району та головним сувеніром – мала копія вишитої карти, де було відзначено місця проведення фестивалю. Біля станції Антонівка стояв відчепний  вагончик  вузькоколійки ("кукушки").

 

 - Протягом фестивалю курсував  спецрейс потягу Антонівка-Біла, вузькоколійкою проїхало 185 чоловік. Відвідувачі були з Рівного, Сарн, Кузнецовська, Ковеля, Львова, Івано-франківська, Угорщини, Польщі, Шрі-Ланки. Володимирецький районний історичний музей відвідали гості з Білорусії. Гужовим транспортом здійснили екскурсії до урочища  Підкова солісти гурту «Шабля», гості з Чернігова і також гості фестивалю. Екскурсія в Депо 32 відвідувачі.  В Музей вузькоколійної залізниці та історії Поліського краю -  158.       

 -  У   Етно-Тур-Фесті «Бурштиновий шлях» протягом 3 днів в селі Антонівка взяли участь 42 районні колективи та окремі виконавці, 17 колективів області, один колектив з  Республіки Білорусь. Соліст гурту  з  м. Києва «Шабля» Вова Гейзер, соліст Приступа Едуард «Діля» м. Київ, театр вогню «Fire dance» м.Луцьк.

Загальна кількість учасників:

          обласних колективів – 266;

         районних колективів – 343;

         колективу з Білорусії  та майстри – 16;

         майстри декоративно-ужиткового мистецтва - 47.

26 червня 2016 року в селі Антонівка фестиваль обслуговували – 16 куренів, а 27 червня 2016 року – 15 куренів в селі Антонівка та 5 куренів у селі Воронки.

 - На фестивалі у селі Воронки взяли участь 26 художніх колективів та окремих виконавців. Загальна кількість учасників у с. Воронки – 62.

  - Всього відвідало фестиваль понад 16 тис.осіб (відповідно до підрахунків реєстраційної служби оргкомітету фестивалю).

  - Участь в організації та проведені фестивалю прийняли жителі територіальних громад району з 30 сільських та 2 селищних  рад.

 - Свою творчість на фестивалі представили 76 колективів в т.ч. з Республіки Білорусь, з міста Київ, Рівного та районів Рівненської області.

  - 26 - 27 червня - відзначення Дня молоді відбулося в рамках Етно-Тур-Фесту "Бурштиновий шлях" - молодіжна вечірка «Поліські зорі» та фест-шоу «Під відкритим небом».

 -  27 червня - заходи з нагоди Дня Конституції України відбулися в рамках  Етно-Тур-Фесту "Бурштиновий шлях" – відбувся велопробіг Антонівка-Володимирець-Воронки та флеш-моб «Соборна. Єдина. Україна».

  - В процесі підготовки до фестивалю проведено ремонт дорожнього покриття (с.Воронки - пл.Воронки ВЗК), (смт.Володимирець-с.Антонівка- с.Городець).

 - Під час підготовки до фестивалю залізниця провела ряд заходів по відновленню та впорядкуванню рухомого складу ВЗК «Антонівка-Зарічне».

- Активізовано роботу місцевих  агросадиб та проведено роботу по  популяризації сільського туризму.

- Здійснено екологічний рейд за маршрутом с.Антонівка - Воронки - Біле (прибирання та очищення територій навколишніх лісів, озер).

  - Проведено  ремонт та упорядкування  бесідок, шалашів, ігрових площадок (ст.Антонівка, ст.  Володимирець, ст. Воронки, ст. Біле).

 - Проведено  ремонтні роботи та впорядкування території станцій Антонівка, Володимирець, Біле.                                    

 - Створено та апробовано нові туристичні маршрути.

 - Значно зросла чисельність волонтерів, які були задіяні під час підготовки та проведення фестивалю в ролі екскурсоводів та ековарти.

 - Вдосконалено рівень майстерності районних фольклорних колективів, відбувся обмін досвідом між творчими колективами учасниками фестивалю.

- Налагоджена співпраця в культурних зв’язках з Пінським районом Республіка  Білорусь.

- У процесі відродження, підготовки та проведення фестивалю налагоджено зв’язки з Міністерством   інфраструктури України (Сектор збереження раритетних залізниць), відділом культури і туризму райдержадміністрації Сектору збереження раритетних залізниць, надано пропозиції щодо збереження та розвитку вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне».

Впорядковано станцію Антонівка

Налагоджено зв'язки та співпрацю з Асоціацією збереження залізниць України

Розробляється спільний план дій РДА та Рівненського  Відділення залізничних перевезень по впорядкування тарифів на податки з метою забезпечення безперебійної роботи вузькоколійки.

Відновлено раніше знищений брендовий вагон -крамничку. Пофарбовані вагони рухомого складу потягу Антонівка -Зарічне

 

Завдяки участі у фестивалі зарубіжних туристів,маємо змогу опублікувати матеріал про історію і діяльність вузькоколійки в популярному європейському часописі "Today's Railways Europe". Над матеріалом працює відділ культури

моменти життя