• Телефон: +38 (03634) 2-39-69
  • Сайти:

Виконання Програми розвитку туризму у Володимирецькому районі станом на 1.06.2018.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

з/п

Назва заходу

 

Виконання

 

 

8.

обстеження та впорядкування місць масового відпочинку туристів в районі перед початком та після завершення літнього туристичного сезону

З метою початку літнього туристичного сезону відділом культури і туризму здійснено обстеження місць масового відпочинку туристів.

 

розвиток мережі маршрутів активного туризму, їх маркування та знакування

4 травня 2018 року експертна комісія з маркування та знакування туристичних маршрутів області під головуванням заступника голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко затвердила та присвоїла номер туристичному маршруту «Луківські Хрести» (5 км), що проходить Володимиреччиною, між селами Біле та Луко, прямує до місця паломництва, пов’язаного з місцевою легендою.  Ще один шлях, який має назву «106 кілометрів Полісся» та простягатиметься вздовж вузькоколійки, комісія направила доопрацювати. Розпочато роботу щодо їх маркування та знакування.

 

створення та функціонування туристичних інформаційних офісів

7 липня 2017 року, відбулося  відкриття туристичного інформаційного офісу-музею "Бурштиновий шлях" в смт. Володимирець. На відкриття  були запрошені представники влади, благодійники, спонсори, представники церков різних конфесій, гості та жителі селища.  Офіс має статус офіс-музей, що включає: музей  бурштину, музей  історії вузькоколійної  залізниці та поліського краю.

         ТІО-музей запрошує на екскурсію до музею бурштину та вузькоколійки, де  можна дізнатися багато цікавого про сонячний камінь, а також самому спробувати покопати, споглядати різноманітні вироби із бурштину, картини, панно. А іншому залі представлено історія нашої славнозвісної вузькоколійки "Антонівка-Зарічне" та поліського краю.

Тут можна  отримати корисну інформацію про Володимиреччину українською, польською та англійською мовами. Пропонуються екскурсії вузькоколійкою, до озер, святинь, місця паломництва, заповідників Володимиреччини та ін. Розроблені нові маршрути. 

         За час діяльності ТІО-музей відвідало  більше 1300 осіб.

 

реалізацію активної маркетингової кампанії з реклами місцевого туристичного продукту, а саме: проведення інфотурів, виготовлення рекламно-інформаційної продукції з дотриманням брендового стилю області, наповнення туристичного порталу «Рівненщина туристична», підтримку всеукраїнських, обласних та місцевих туристичних ініціатив, акцій, рекламних кампаній

У 2017 році підготовлено та видано презентаційні, рекламно-інформаційні матеріали, сувенірна продукція: запрошення, буклети «Бурштиновий шлях», футболки, бейси, бандани, пакети, магніти, мала вишита мапа району, керамічні сувеніри, сувенірна продукція оздоблена бурштином,   буклет ТІО, візитка ТІО, відеоролики про туристичні атракції району.

- у 2018 році виготовлено  буклет «Володимиреччина туристична» та  пакет «Володимиреччина туристична». Виготовлена нова серія сувенірів «Володимиреччина туристична» та «Володимиреччина», що включає годинники, кружки з підставками, сувенірні тарілки, картуші. Виготовлено презентаційний банер "Володимиреччина. Спадщина. Історія. Туризм";

- 2018 рік виготовлено сувенірні тарілки до 75-ї річниці Першого бою УПА;

- 2018 рік виготовлена сувенірна продукція до фестивалю «Великодня вруна»: дипломи, запрошення, афіши, великодні яйця, магніти, пакети, паски.

4-6 жовтня 2017 року на вузькоколійній залізниці Антонівка - Зарічне проходив триденний тур для іноземних та українських туристів, з метою проведення  якого було перевезено паровоз ГР 280 із Гайворонського депо та пофарбовано 2 вагони в історичний зелений колір. В перші два дні подорожували як закордонні так і українські туристи згідно замовлення, а третій день - усі бажаючі.

20 травня 2018 року у рамках відкриття туристичного сезону у Володимирецькому районі та випробування місцевого туристичного маршруту «Луківські хрести», відділом культури і туризму  райдержадміністрації здійснено туристичну подорож за маршрутом Володимирець – Біле – Луко- Біле – Володимирець вузькоколійною залізницею та гужовим транспортом, у акції прийняли участь 34 чол.

Інформація про діяльність фольклорного колективу «Веселики Полісся».

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Інформація про діяльність фольклорного  колективу  «Веселики Полісся».

 

 При Жовкинівському  сільському клубі в 1999 році був створений фольклорний  колектив «Веселики Полісся». Звання «зразковий» колективу  присвоєно у 2000 році.

«Веселики Полісся» - активний учасник Міжнародних , Всеукраїнських, обласних , районних фестивалів, оглядів – конкурсів, творчих звітів.


Це переможець І Міжнародного дитячого фольклорного фестивалю «Котилася торба» 2002 року, дипломант ІІ -III Міжнародного дитячого фольклорного фестивалю «Котилася торба» 2004 - 2006 років                  м. Кузнецовськ , двічі дипломант Міжнародного Молодіжного фестивалю традиційної народної культури «Древлянські джерела» м. Рівне, учасник зустрічі – концерту з Рівненським земляцтвом в м. Києві , переможець обласного свята «Миколайки – 2006-2007 років», дипломант V обасного фестивалю колядок і щедрівок в м.Кузнецовську, переможець обласного етнофестивалю «Віфлеємська зірка» -2010 року,  дипломант І регіонального  етно – тур фестивалю «Бурштиновий шлях», дипломант обласного фестивалю «Спасова борода» у 2014 році.

За час функціонування зразковий гурт «Веселики Полісся» неодноразово нагороджувався Почесними грамотами та відзнаками облдержадміністрації, Грамотами районної ради та держадміністрації, Дипломами фестивалів, оглядів та цінними подарунками.

В репертуар колективу входять календарно – обрядові, соціально – побутові, обжинкові
   народні пісні,  ігри, танці та хороводи, почуті і записані  від старожилів  села  Жовкині та інших сіл району.

На даний час  керівником фольклорного зразкового гурту «Веселики Полісся» з 2004 року є Галина Ковальчук, акомпаніатор-  Сергій Шевчук.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Сваряни" на Рокитнівщині

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

День напрочуд видався погожим 8 червня 2018 року...  Жіночки ансамблю Сваряни, не дивлячись на «гарячу» пору, полишивши свої домашні клопоти чимчикували дружно   до клубу.  А там уже й машина чекає. Схопивши  костюми, швиденько вмощуємось  на свої місця і….. вперед,на гастролі! І  мчить газель   відділу культури і туризму на Рокитнівщину!

   За піснями та обговореннями домашніх  справ і не помітили, як вже й в Рокитнівському районі.в селі Глинне,що за кілька кілометрів від міжнародної межі. На запрошення Рокитнівського відділу культури, делеговані  Людмилою Босик, прибули на чудовий фестиваль – « У Юзефіни на гостини» .  А тут нас радо зустріли господарі,-  начальник Рокитнівського відділу культури і туризму Наталія Ярмошко та наш голова райдержадміністрації Володимир Хоружий, який по-батьківськи клопотався про наше самопочуття та нас підтримував протягом концерту. Зі сцени він також привітав рокитнівчан зі святом,вручив сувеніри колезі та побажав нових досягнень у збереженні традицій .

   Свято  вдалося на славу!  Переповнене співами, танцями, музиками,ярмарками та гостинністю працівників культури Рокитнівщини.  І майже три години  різноманітних заходів пролетіло, як одна хвилина. Та  й це ще не все. Після концерту нас  супроводили до славнозвісного Юзефінського дуба, якому більше 1300 років і до жіночого монастиря  Іверської ікони Божої матері. То ж і дуба ми обнімали і  до монастиря завітали.    І вже ввечері втомлені,але задоволені, ми нарешті прямували додому. З прекрасними емоціями, з великою вдячністю організаторам свята. І тілько доїзжаючи до свого села, жіночки знову заговорили про домашні  клопоти: і косовицю, і зілля на грядках, і корови недоєні.  Хоч приїхали потомлені, але надзвичайно натхненні  та задоволені, і ще довго будемо пам’ятати  таку прекрасну подорож…

Дякуємо відділу культури і туризму та особисто Людмилі Василівні за віру в нас та підтримку. Це ще один поштовх до бажання підвищувати виконавський рівень «Сварян»!

Оксана Василюк, завклуб с.Сварині

Фото Василина Василюк

Весна Володимиреччини культурної

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

  Весна для кожного приносить нові завдання, нові плани, нові звершення. Не виключення і наша галузь. Затвердивши Програму розвитку культури Володимирецького району на період  до  2022 року,взяли на себе ряд зобовязань. Зокрема заплановано протягом 5 років виготовлення проектно-кошторисної документації та проведення ремонтів у  комунальних  закладах „Володимирецька дитяча школа мистецтв” , „Володимирецький районний історичний музей”, „Рафалівська дитяча музична школа”  центральної районної бібліотеки ,  публічно-шкільної бібліотеки  с. В.Телковичі,  міської публічно-шкільної бібліотеки смт.Рафалівка , сільських клубних установ:   с. Озеро, с.Берестівка, с.Балаховичі, с.Степангород, с.Біле,с. Антонівка. Модернізація електро та тепломереж, придбання звукового обладнання для клубних установ сіл Нетреба, Берестівка, Лозки, Сварині, Хиночі, оновлення інструментальної бази шкіл естетичного виховання,наповнення фондів бібліотек новою сучасною літературою та багато інших питань, що потребують нагального вирішення. Вже сьогодні  оголошуються закупівлі на музичне обладнання (206 тис.грн.)та оргт- та медіа техніку(98 тис.грн), готова документація на проведення ремонтів СБК с.Балаховичі,Рафалівської ДМШ  та здійснено ремонт Рафалівського МБК за кошти субвенції з місцевого бюджету(210 тис.грн.). Приємно зазначити спільну зацікавленість та представництва  всіх гілок влади,зокрема народного депутата України В.Яніцького у вирішенні даного питання, а отже є впевненість у позитивному завершенні процесів.

 Засновано новий фестиваль «Великодня вруна»,що на високому рівні прозвучав у квітні, на високому рівні відбулись звіти та обласні огляди шкіл естетичного виховання Володимирецької та Рафалівської. Заклади працюють над впровадженням нових форм роботи(груп самоокупності). На високому рівні прозвучали фольклористи у Пирогово. Готуємось до переатестації на звання «народного» діючими та захисту цього звання новими колективами(«Сваряни»,Сваринівський СК, »Озерські парубки» Озерський СБК,»Оберіг»Балаховицький СБК).

Здійснюється волонтерська діяльність . Зокрема активістами в цьому є районна бібліотека для дітей. Активно пройшла акція «За чисте довкілля» у всіх установах галузі.

Городецька ПШБ стала переможцем у обласному конкурсі бібліотечних установ.

Завдяки рекламі в соцмережах, постійно маємо групи туристів. В минулу неділю директором музею Коцаром  В. здійснено супровід  вузькоколійкою для групи туристів ,працівників Березнівської ЦРЛ. Туризм розвивається. Наші історичні та туристичні атракції все більше цікавлять  споживачів даних послуг. Наразі є домовленість про проведення обслідування історичної памятки місцевого значення Палацу Красицьких. Будемо пробувати спільними силами зберегти і реставрувати його. 

  Розпочались традиційні творчі огляди аматорської діяльності установ культури. Піонерами цієї події цьогоріч стали клубні установи сіл  Балаховичі та Заболоття . 
Моніторингова комісія у складі начальника відділу культури і туризму,головного спеціаліста,методистів РБК,зав.метод Володимирецька ЦСПШБ підвели підсумки . Враховано технічні та фахові недопрацювання, підкреслено досягнення та розставлено акценти на пріоритетах роботи клубних формувань даних установ. 
Керівники Балаховицького СБК Надія Давидюк(господиня творчого звіту) та Оксана Гужва-директор Заболотівського СБК належним чином підготували аматорські колективи. Заболоття за цей рік дало гарний показник по хореографії.Це підтверджує їх фахове і відповідальне ставлення до своєї роботи,зважаючи на відсутність фахової методичної підтримки.
  Варто зазначити,що творчі звіти проводяться з метою підтвердження діяльності установ культури,виявлення нових талантів у різних жанрах творчості. Чекайте нових талантів на районних святах!

Попереду великий творчий рік. Насичений подіями травень та кожен місяць. Слідкуйте за нашими анонсами та долучайтесь до активного культурно-туристичного життя рідної Володимиреччини!

Наш слоган діє: «Ми працюємо-ви відпочиваєте!»

Людмила Босик

 

 

 

Творчі звіти 2018.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 
 #ВолодимиреччинаКультурна розпочала сезон #творчийЗвіт. Піонерами цієї події цьогоріч стали клубні установи сіл #Балаховичі та #Заболоття . 
  Моніторингова комісія у складі начальника відділу культури і туризму,головного спеціаліста,методистів РБК,зав.метод Володимирецька ЦСПШБ підвели підсумки . Враховано технічні та фахові недопрацювання, підкреслено досягнення та розставлено акценти на пріоритетах роботи клубних формувань даних установ.
 
  СБК Надія Давидюк(господиня творчого звіту) та Оксана Гужва-директор Заболотівського СБК належним чином підготували аматорські колективи. Заболоття за цей рік дало гарний показник по хореографії.Це підтверджує їх фахове і відповідальне ставлення до своєї роботи,зважаючи на відсутність фахової методичної підтримки.
Варто зазначити,що творчі звіти проводяться з метою підтвердження діяльності установ культури,виявлення нових талантів у різних жанрах творчості. Слідкуйте за новинами. Чекайте нових талантів на районних святах!! 
Відділом культури і туризму здійснено відеофіксація виступів. Тож до Вашої критики наша діяльність! 
відео тут: https://youtu.be/r9zvlbtucIg https://youtu.be/b8guugJqzT0https://youtu.be/mJf1DXoArko https://youtu.be/sL2jfFfrJLkhttps://youtu.be/fzKjLuZ6kqk
 

«Великодня вруна» рясно зійшла під звуки Великодніх дзвонів

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 

Відзвеніла, відшуміла, відспівала «Великодня вруна» у Володимирці. Веснянками й гаївками, великодніми піснеспівами, дитячими хороводами й забавами, неповторною автентикою народних аматорських колективів області цілий день гомоніла центральна площа селища. Святими пасочками, писанками й крашанками пишалися великодні кошики учасників фестивалю. Виробами народних умільців зустрічали виставкові столи. Щирими посмішками, великодньою радістю ділилися один з одним гості та глядачі. «Христос воскрес!», – лунало звідусіль гучно, дружно та радісно

31 колектив з Костопільського, Рівненського, Дубровицького, Рокитнівського, Сарненського, Здолбунівського, Володимирецького районів та міста Вараш 11 квітня взяли участь в Першому обласному відкритому фестивалі «Великодня вруна» у Володимирці. 21 майстер народної творчості з усієї області та Володимиреччини демонстрували свої вироби на виставці-ярмарку, давали майстер-класи з писанкарства та виготовлення ляльки-мотанки.

Як Воскресіння Христа символізує перемогу добра над злом, світла над темрявою та дає людству надію на спасіння й життя вічне, так щороку весняне пробудження природи ми сприймаємо як оновлення й продовження життя земного.

– Уже 2 роки ми проводили у себе на Володимиреччині районне свято «Великодній вернісаж», – розповідає начальник управління культури та туризму Володимирецької РДА Людмила Босик. – Захотілося розширити рамки свята та його тематику,тим більше, що аналогу нашій ідеї фесту немає поки в Україні! Тому подали пропозицію до обласного управління культури та туризму про започаткування обласного фестивалю. Стародавнє слово «вруна» в назві фесту підкреслює: як густі весняні сходи символізують зародження життя, так і наші традиційні великодні піснеспіви утверджують, що дух народу, його душа, прагнення до свободи, до прекрасного, доброго й вічного є незнищенним. Нашу ідею підтримали. Колективи з усієї області відгукнулися на пропозицію і влаштували неповторне свято у нашому селищі. Я щиро вдячна обласному управлінню культури та туризму, обласному центру народної творчості Володимирецькій райдержадміністрації, всім установам галузі, сільським громадам за підтримку в організації фестивалю та всім учасникам за те, що відроджують, бережуть і пропагують наші традиції та звичаї. Фестиваль є дуже перспективним, бо щоразу можна показувати та відроджувати нові традиції Великодня, якими так багате Полісся!

Логотип фестивалю – дерево життя та сонце – засвідчили оптимістичну ідею свята: Христос воскрес ! Воскресла Україна! До пізньої ночі вирувало свято у центрі Володимирця. Понад 500 пасочок, тисячу крашанок, 200 великодніх рушничків внесли неповторну ауру в фестивальний день. В ході акції «Паска для захисника» зібрано та буде доставлено великодні подарунки для воїнів, що захищають суверенітет держави на Донбасі. Проведено конкурси великодніх кошиків, рушників, найсмачнішої паски, найміцнішої крашанки, наймайстернішої писанки. Центральною подією свята стала фольклорна імпреза «Великодній вернісаж» (автор ідеї Л.Босик, Т.Васєчко) за участю аматорських колективів Рівненщини. Вони продемонстрували високу майстерність та розмаїття великодніх традицій. Інсценізували сходи вруни – початок весни, свято сорока святих, вербницю, Великдень. Окрасою фестивалю стала ярмарка традиційних страв, етно-вечірка від гурту «Дуліби». Та й сам фестиваль був неповторно барвистим в своєму колориті!

Благословили свято благочинний парафій УПЦ Володимирецького району, протоієрей Олександр та благочинний парафій УПЦ КП Володимирецькогорайону, протоієрей Віталій. Привітали учасників фестивалю Василь Яніцький – народний депутат України, Володимир Хоружий – голова Володимирецької РДА, Василь Ковенько – голова Володимирецької районної ради, Галина Ковальчук – начальник відділу обласного управління культури і туризму Рівненської ОДА, Людмила Босик-начальник відділу культури і туризму Володимирецької РДА.

Під час церемонії відкриття фестивалю, Василь Яніцький вручив Грамоти Верховної Ради України Людмилі Босик, начальнику відділу культури та туризму Володимирецької РДА, засновнику та ідейному автору фестивалю, ініціатору інших великих культурних подій Володимиреччини, Ірині Басик, Городецькому сільському голові та Ніні Рабчевській, керівнику народного самодіяльного колективу «Берегиня» села Крупове Дубровицького району, заслуженому майстру народної творчості України.

А сам, як вітання з Великоднем,отримав Подяку від національного музею архітектури та побуту України в Пирогово за підтримку аматорської діяльності колективів Володимиреччини та розкішно вишитий логотип благодійного фонду «Наш край» від Володимиреччини культурної.

Отримавши океан позитивних вражень, учасники й гості фестивалю повернуться до повсякденної праці, аби така ж врожайна вруна засіялася на наших полях та луках, лісах та дібровах. А в душах наших хай рясно сходять добро й любов до ближнього, порозуміння та єдність.

Оксана СЛОБОДЗЯН

 

більше тут:  https://www.google.com.ua/search?q=%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8F+%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%B0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj0-o6uqMvaAhXmNpoKHZ4TA_gQ_AUICigB&biw=1245&bih=891 

https://www.google.com.ua/search?q=%D0%B2%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%B4%D0%BD%D1%8F+%D0%B2%D1%80%D1%83%D0%BD%D0%B0&source=lnms&sa=X&ved=0ahUKEwiaqbWnxsvaAhUC_SwKHYNVBEEQ_AUICSgA&biw=1245&bih=891&dpr=1 

Програма розвитку галузі "культура"Володимирецького району на 2018-2022 роки

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

ВОЛОДИМИРЕЦЬКА  РАЙОННА  РАДА

РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

(сьоме  скликання)

(двадцята сесія)

РІШЕННЯ

 

від _________________                                                                  № _____ 

 

Про Програму розвитку культури

Володимирецького району на період

до 2022 року

      

     

        Керуючись статтями 6, 22 Закону України  ,,Про місцеві державні адміністрації”, законами України ,,Про культуру”, ,,Про бібліотеки і бібліотечну справу”, ,,Про музеї та музейну справу”, ,,Про охорону культурної спадщини”, розпорядженням Кабінету Міністрів України від                  01 лютого 2016 року  № 119-р „Про схвалення Довгострокової стратегії розвитку української культури – стратегії реформ”, на виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації  від 20 грудня 2017 року  № 777 „Про  Програму розвитку культури Рівненської області на період до 2022 року”, керуючись статтею 43  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», за погодженням із постійними комісіями та президією районної ради, районна рада

 

                                                в и р і ш и л а:

 

        1. Затвердити Програму розвитку культури Володимирецького району на період до 2022 року (далі – Програма), схвалену  розпорядженням голови райдержадміністрації від 19  січня 2018 року  № 9  (додається).

        2.  Районній державній адміністрації, селищним та сільським радам:

        -   забезпечити організацію та виконання заходів Програми;

        -  щороку до 10 грудня інформувати районну раду про хід виконання Програми.        

       3. Фінансовому  управлінню райдержадміністрації, при внесенні змін до районного бюджету на 2018 рік та  формуванні районного бюджету на  2019-2022 роки, передбачити у видатковій частині бюджету кошти на реалізацію заходів  Програми в межах наявних фінансових ресурсів.  

       4. Визнати таким, що втратило чинність, рішення районної ради  від 07.06.2013 № 279 «Про програму розвитку культури Володимирецького району на період до 2017 року».        

      5. Контроль за виконанням даного рішення доручити постійним комісіям районної ради  з питань бюджету, фінансів, податків та економічних питань

розвитку підприємництва та залученню інвестицій (Кравчук Ю.Р.) та з питань гуманітарної політики, комунальної власності, будівництва та розвитку інфраструктури (Першута О.І.)

 

 

 

Голова ради                                                                                    В.Ковенько

 

 

Проект підготовлений   відділом  культури  і туризму  райдержадміністрації

Оприлюднено на веб-сайті Володимирецької районної ради volodrr.rv.ua ______________ 2018 р.

 

Начальник відділу культури  і туризму                                        

райдержадміністрації                                                                     Л.Босик

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АРКУШ   ПОГОДЖЕННЯ

до рішення Володимирецької районної ради

від «__»__________20___ року №___

Про  програму розвитку культури

Володимирецького району  на  період до 2022 року

 

Рішення підготував:

 

 Головний спеціаліст відділу культури і туризму райдержадміністрації                                 

 Гаврилюк Т.К.                                                                      ___.___.2018 р.

 

 

                                                       ПОГОДЖЕНО:

 

Перший заступник голови

райдержадміністрації                                                              А.П.Рижий

 

Заступник голови районної ради                                           В.В.Савонік

 

Керуючий справами виконавчого апарату

районної ради                                                                          А.В.Бова

 

Голова постійної комісії з питань гуманітарної

політики, комунальної власності,

будівництва та розвитку інфраструктури                              О.І.Першута

 

Голова постійної комісії з питань бюджету,                  фінансів, податків та економічних питань

розвитку підприємництва та залученню

інвестицій

 

Начальник фінансового управління

райдержадміністрації                                                                                                                          

 

 

                   

           

          Ю.Р.Кравчук

 

 

           О.Є.Шикало

Начальник  організаційно-правового відділу

виконавчого апарату районної ради                                      Г.К.Смолій

 

Начальник загального відділу виконавчого

апарату районної ради                                                           О.В.Мельник

 

Начальник відділу культури і туризму

райдержадміністрації                                                             Л.В.Босик                                 

 

 

                                                                                  

      Схвалено                                                          Затверджено

розпорядження голови                                   рішення  Володимирецької

райдержадміністрації                                     районної ради

від  19 січня  2018 року                                   від_____________20 __року

№ 9                                                                    №_______

 

ПРОГРАМА

 розвитку культури Володимирецького району на період до 2022 року

 

                                         І. Загальна частина

 

       Реалізація Програми розвитку культури Володимирецького району на  період до 2017 року, схваленої розпорядженням голови районної державної адміністрації від 26 лютого 2013 року № 51 та затвердженої  рішенням  районної ради від 07 червня  2013 року № 279, забезпечила створення сприятливих умов для здійснення комплексу організаційних та економічних заходів, спрямованих на підвищення ролі народної культури і професійного мистецтва, історико-культурної спадщини та забезпечення населення культурними послугами на сучасному рівні.

       Проведено ремонти приміщень, оновлено матеріально-технічну базу закладів культури і мистецтва.

       Проте, вдалося виконати  не всі заплановані Програмою заходи. Переважно це  завдання, які передбачали вкладення значних бюджетних коштів.

       Районні заклади культури потребують модернізації матеріально-технічної бази, впровадження найсучасніших інформаційних технологій, оновлення інтер'єрів, наповнення фондів бібліотек соціально значущою літературою та періодикою.

       Все це зумовлює необхідність прийняття Програми розвитку культури
на період до 2022 року.

       Зазначена Програма є комплексною та об’єднує всі напрями   діяльності
у сфері культури.

 

ІІ. Мета і основні завдання

 

        Метою Програми є:

        створення умов для збагачення та розвитку культури і мистецтва;      

        збереження, популяризація, актуалізація національної культурної спадщини;

       поліпшення матеріально-технічного та фінансового забезпечення закладів культури і мистецтва;

       формування привабливого іміджу Володимиреччини.

       Основними завданнями Програми є:

        створення умов для належного функціонування базової мережі закладів культури і мистецтва;

        забезпечення розвитку творчого потенціалу та культурного простору району, збереження нематеріальної спадщини;

        збереження культурної спадщини;

        інформатизація культурної сфери;

        здійснення технічного переоснащення закладів культури і мистецтва;

        здійснення підтримки професійного мистецтва;

        актуалізація історичної спадщини;

 

                               ІІІ. Очікувані результати, ефективність Програми

 

       Виконання  Програми дасть змогу:

       поліпшити умови для розвитку культури, задоволення духовних потреб та  забезпечення прав громадян у сфері культури;

       підвищити роль культурної спадщини у духовному розвитку громадян, формуванні національної свідомості;

        забезпечити відродження і розвиток народного мистецтва та мистецького аматорства, культур етносів  через розвиток базової мережі закладів культури;

        розширити  напрями  і  форми  бібліотечного  обслуговування  з використанням інноваційних технологій;

       поповнити бібліотечні фонди соціально значущою літературою, у тому числі краєзнавчого характеру;

       забезпечити ефективне використання бюджетних коштів та залучення додаткових коштів з інших джерел;

      сприяти інтеграції культури Володимиреччини у національний та світовий культурний простір.

     Соціальний ефект реалізації Програми полягатиме у створенні, використанні, розповсюдженні, збереженні культурної спадщини та культурних цінностей і спрямований на забезпечення  підвищення якості і доступу до них.

 

ІV. Фінансове забезпечення Програми

 

Фінансове забезпечення заходів Програми здійснюється в межах коштів, передбачених з районного бюджету, та за рахунок інших джерел, не заборонених чинним законодавством. Головний розпорядник коштів Програми – відділ  культури і туризму райдержадміністрації, передбачає видатки для реалізації заходів Програми під час складання бюджету на відповідний рік у межах наявних фінансових ресурсів.

За попередніми розрахунками для виконання передбачених Програмою заходів  з районного бюджету необхідно 10 млн. 929 тис. гривень. У тому числі за роками:

2018 рік – 1 млн. 910 тис. гривень;

          2019 рік – 2 млн. 9 тис. гривень;

          2020 рік – 2 млн. 708 тис. гривень; 

          2021 рік – 2 млн. 86 тис. гривень;

          2022 рік – 2 млн. 214 тис. гривень.

Обсяги видатків уточнюються щороку з урахуванням можливостей районного та відповідних місцевих бюджетів, конкретизації завдань за підсумками виконання у попередні роки.

 

 


                                                                                                                                                                                                                                                             

V.Заходи з реалізації Програми

 

 

 

Найменування      завдання

Найменування  заходу

Прогнозований

обсяг фінансування  з районного бюджету

 для виконання завдань (тис. гривень)

Всього

    У тому числі за роками

2018

2019

2020

2021

2022

І. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА   ОБ’ЄКТІВ   КУЛЬТУРНОГО    ПРИЗНАЧЕННЯ

 

 

1.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Модернізація матеріально-технічної бази   закладів культури і мистецтва району

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Виготовлення проектно-кошторисних документацій та ремонт приміщень закладів культури району:

 

 

 

 

 

 

- комунального закладу „Володимирецька дитяча школа мистецтв” Володимирецької районної ради

480

 

 

480

 

 

- комунального закладу „Володимирецький районний історичний музей” Володимирецької районної ради

185

185

 

 

 

 

- центральної районної бібліотеки комунального закладу „Централізована система публічно-шкільних бібліотек” Володимирецької районної ради

193

193

 

 

 

 

- сільського будинку культури                    с. Озеро

276

 

276

 

 

 

- сільського будинку культури                       с. Берестівка(фасаду)

288

 

 

288

 

 

- сільського будинку культури                     с. Берестівка (внутрішні роботи)

145

 

 

 

 

145

- комунального закладу „Рафалівська дитяча музична школа” Володимирецької районної ради

298

 

298

 

 

 

- сільського клубу с. Балаховичі

182

182

 

 

 

 

- сільського будинку культури                                    с. Степангород

290

 

 

290

 

 

- публічно-шкільної бібліотеки                                с. В.Телковичі комунального закладу „Володимирецька     централізована система  публічно-шкільних бібліотек”  Володимирецької районної ради

110

 

 

 

110

 

- сільського клубу с. Біле

190

 

 

 

 

190

- сільського клубу с.Антонівка

200

 

 

 

200

 

- міської публічно-шкільної бібліотеки смт.Рафалівка комунального закладу „Володимирецька централізована система публічно-шкільних бібліотек” Володимирецької районної ради

80

 

 

 

80

 

- центральної районної бібліотеки, районної бібліотеки для дітей комунального  закладу „Володимирецька централізована система публічно-шкільних бібліотек” Володимирецької районної ради

40

 

 

40

 

 

Організація впровадження заходів з цивільного захисту  в закладах культури і мистецтва району

820

145

145

150

180

200

Модернізація тепло та енерго  мереж

850

150

160

165

185

190

Придбання обладнання, меблів, апаратури,  в заклади культури району.

950

150

150

200

200

250

Впровадження енергозберігаючих проектів

1.0

200

200

200

200

200

 

 

Придбання комп’ютерної техніки для публічно-шкільних бібліотек системи, підключення до мережі Інтернет

73

14

17

16

13

13

ІІ. ТЕАТРАЛЬНЕ І МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Підтримка національного культурного продукту і провідної ролі митців та менеджерів культури

 

 

 

 

 

 

 

Надання матеріалів для отримання персональних стипендій голови облдержадміністрації та голови       обласної ради провідним діячам, ветеранам і пенсіонерам культури та мистецтва

-

-

-

-

-

-

Присудження  районних, обласних премій   в галузі літератури, охорони культурної спадщини, музичного   і образотворчого мистецтва

245

30

40

50

55

70

3.

Підтримка створення якісних і різноманітних культурно-мистецьких програм, проектів

Участь в конкурсах на здобуття грантів, інвестиційних програм,  проектів.

110

20

20

20

25

25

Прийняття участі для отримання грантів голови облдержадміністрації та голови обласної ради для створення і реалізації творчих проектів у галузі літератури, театрального, музичного, образотворчого мистецтва, хореографії, народного мистецтва, кінематографії

 

 

 

 

 

 

 

ІІІ. РОЗВИТОК  АМАТОРСЬКОГО МИСТЕЦТВА

 

 

4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Створення сприятливих умов для творчої самореалізації особистості через розмаїття форм художнього самовираження, міжкультурний діалог, культурний взаємообмін 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Організація і проведення культурно-просвітницьких та літературно-мистецьких заходів з відзначення державних свят, важливих пам’ятних подій, ювілейних дат

  1.0

150

170

200

230

250

Сприяння участі кращих аматорських колективів, окремих виконавців у всеукраїнських, міжнародних, обласних  фестивалях і  конкурсах

310

50

60

65

65

70

Організація та проведення навчальних семінарів-практикумів, творчих змагань, конкурсів професійної майстерності

220

30

40

45

50

55

 Організація  і  проведення культурно-мистецьких заходів міжнародного, всеукраїнського та місцевого значення  (фестивалі, виставки, концертні програми, свята, літературні та мистецькі конкурси, конференції тощо)

1.0

200

200

200

200

200

5.

 

 

Збереження та відродження традиційної народної  культури

 

Запис аматорських колективів з творами народної музики, народними традиціями і обрядами,  народними  піснями і мелодіями, що побутують на Володимиреччині, придбання та поширення компакт-дисків

103

18

15

10

20

40

Виявлення та просування елементів нематеріальної культурної спадщини Володимиреччини до Національного реєстру і Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

65

15

15

10

10

15

Презентація виставок традиційного  народного мистецтва  Володимиреччини на  місцевому рівні, всеукраїнських, міжнародних виставкових заходах.

140

25

25

30

30

30

 

                                                                      ІV. ОХОРОНА КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

 

 

6.

 

 

 

Збереження і відтворення об’єктів  культурного надбання

 

Виготовлення та встановлення охоронних, інформаційних дощок та знаків для об’єктів культурної спадщини

80

20

15

15

15

15

Інвентаризація, паспортизація об’єктів та пам’яток культурної спадщини

170

20

20

30

40

60

                                                                      V. РОЗВИТОК  МУЗЕЙНОЇ  СПРАВИ

 

7.

 

 

 

Комплектування музейних фондів, збереження об’єктів  культурного надбання

 

 

Виготовлення страхового фонду обліково-фондової документації

9.3

1.5

1.5

1.8

2.0

2.5

Придбання програм та переведення обліку музейних фондів в електронний вигляд

40

 

 

40

 

 

Проведення щорічних  краєзнавчих семінарів  з питань музейної комунікації, впровадження сучасних технологій в музейну практику

12.5

2.5

2.5

2.5

2.5

2.5

Придбання предметів музейного значення для фондових колекцій музею району

75

5

10

15

20

25

                                                         

                                                        VI. БІБЛІОТЕКИ  І  БІБЛІОТЕЧНА  ДІЯЛЬНІСТЬ

 

8.

 

 

 

 

 

 

 

 

Модернізація обслуговування користувачів, збільшення асортименту бібліотечно-інформаційних послуг, збереження регіонального культурного надбання в частині документних ресурсів  

Придбання друкованих, електронних видань  для поповнення фондів бібліотек району

355

50

65

75

80

85

Передплата періодичних видань  для бібліотек району

320

50

60

65

70

75

Організація і проведення  літературних свят, фестивалів, конкурсів  бібліотеками району

15

3

3

3

3

3

Виготовлення наочної реклами для популяризації книги і читання 

7.1

1

1.1

1

2

2

 

VII. ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ КНИГИ В РАЙОНІ

 

 

9.

Створення сприятливих умов для розвитку книговидавничої сфери в районі

Проведення регулярного

моніторингу читацького попиту у бібліотеках району та соціологічних досліджень з метою визначення рівня доступності місцевої книжкової продукції та її популярності серед читачів

1.7

0.2

0.3

0.5

0.3

0.4

 

 

 

РАЗОМ

 

10929

1910

2009

2708

2088

2214

                                             

 

   

                                                                                                                                                  

«Великодні гостини» у Пирогово

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

 «Великодні гостини» у Пирогово 

  Зразковий фольклорний колектив «Веселики Полісся»  9 квітня відвідав свято народної культури «Веснянки. Гаївки. Обливаний понеділок» в селі Пирогово  Київської області. Тут  розташований Національний музей народної архітектури та побуту України під відкритим небом.

За народною традицією, на другий день Великодня, молоді юнаки та дівчата влаштовують масові гуляння – виходять на вулицю співають веснянки, гаївки, водять хороводи, грають в ігри, танцюють та залицяються. А головним жартом на  цьому святі  є обливання водою. Всім було цікаво, наші учасники дивувались їхнім жартам та дражнилкам, а їхні були здивування коли почули наші поліські «бекачі», «дукачі».  Всім дуже сподобалася програма Великодньої тематики наших «веселиків».  Адже «Веселики Полісся » гідно представили свій Поліський край  - Володимиреччину.   

  Старший науковий співробітник Національного музею народної архітектури та побуту України зацікавилась  майстер – класом  по виготовленню «бекачів» або, як  в них називають «Поліського ріжка».

  Працівники цього музею вдячні за приїзд такого колективу в с. Пирогове і запросили колектив на свято «Івана - Купайла».

  Ми  дивувалися і дивували .Такі поїздки  згадуються довго!

 Керівник  та учасники  ансамблю «Веселики  Полісся» вдячні за організацію запрошення та забезпечення поїздки  начальнику відділу культури  Людмилі  Босик.

 

 

 Від  імені колективу  учасниця ансамблю «Веселики Полісся» Вікторія Мамчик

Світлини О.Ковальчук

 більше фото тут :https://www.facebook.com/groups/998875693466317/?fref=nf 

П О Л О Ж Е Н Н Я про обласний відкритий фестиваль народної творчості «Великодня вруна» + заявки

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

                                                                                                       «ЗАТВЕРДЖЕНО»

    Наказ         __________________________________________

 

 

                                                                  П О Л О Ж Е Н Н Я

про обласний відкритий фестиваль народної творчості

«Великодня вруна»

 (далі - Фестиваль)

 

І. Засновники  та організатори Фестивалю

 

Засновники та організатори Фестивалю: управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, відділ культури і туризму Володимирецької районної державної адміністрації.

Співорганізатори (за згодою): Володимирецька районна державна адміністрація, Володимирецька районна рада, Володимирецька селищна рада.

 

ІІ. Мета Фестивалю

 

Фестиваль народної творчості проводиться з метою збереження нематеріальної культурної спадщини,  відтворення та популяризації народних звичаїв, традицій та обрядів пов’язаних з Великодніми святами, розвитку українського аматорського мистецтва, популяризації декоративно-прикладного та образотворчого мистецтв, сприяння розширенню мистецько-художнього світогляду учасників, збагачення їх духовності,  встановлення  творчих стосунків між аматорами областей України та країн зарубіжжя.

 

 

ІІІ.  Завдання Фестивалю

 

-         Збереження і популяризація традиційної народної культури;

-         вшанування родинних традицій та традицій святкування Великодня;

-         пропаганда традиційної обрядовості  Полісся;

-         привернення уваги широких кіл громадськості, засобів масової інформації до діяльності автентичних фольклорних колективів та сучасних  мистецьких формувань, орієнтованих на популяризацію кращих музично-пісенних зразків народної творчості;

-         виявлення молодіжних колективів, молодих майстрів народних ремесел, які розвивають у новітніх формах традиційну українську культуру;

-         посилення впливу традиційної народної культури на формування світогляду і духовності молодого покоління українців;

-         залучення різних вікових груп населення до культурної спадщини українського народу;

-         розвиток туризму та підвищення іміджу Рівненського Полісся.

 

ІІІ. Учасники Фестивалю

 

У Фестивалі беруть участь фольклорні та фольклорно-автентичні гурти, ансамблі української пісні, народні музики, ансамблі народного танцю, солісти-вокалісти, хори духовної пісні.

ІV. Умови та порядок проведення Фестивалю

 

Фестиваль проводиться один раз на два роки під час православних Великодніх свят в смт Володимирець за участю фольклорних та фольклорно-автентичних колективів, ансамблів української пісні, народних музик, ансамблів народного танцю, солістів-вокалістів, хорів духовної пісні, які мають високий рівень виконавської майстерності та сценічної культури.

Тривалість виступу колективів до 15 хвилин, солістів до 10 хвилин.

Виконавці мають представити твори великодньої та весняної тематики.

Фестиваль має офіційну символіку. Використання символіки в інформаційних цілях дозволяється з метою розповсюдження інформації про Фестиваль, його заходи та організаторів. В будь-яких інших цілях використання символіки можливе лише за письмового дозволу організаторів. Інформація про проведення Фестивалю розміщується на офіційному веб-сайті управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, відділу культури і туризму Володимирецької районної державної адміністрації, інших ресурсах, а також у засобах масової інформації не пізніше ніж за 15 днів до початку його проведення.

Для підготовки і проведення Фестивалю створюється оргкомітет, до складу якого входять представники установ – організаторів, громадських організацій, спонсорів, меценатів за згодою.

Оргкомітет розробляє план заходів щодо підготовки і проведення Фестивалю та забезпечує його виконання, створює режисерсько-постановчу групу.

Під час проведення Фестивалю діє містечко майстрів декоративно-прикладного та  образотворчого мистецтва.

 

V. Фінансові умови Фестивалю

 

Фестиваль є некомерційним заходом.

Фінансування Фестивалю здійснюється за дольової участі управління культури і туризму Рівненської обласної державної адміністрації, відділу культури і туризму Володимирецької районної державної адміністрації, а також залучаються інші джерела та надходження не заборонені чинним законодавством.

Спонсори Фестивалю  мають можливість рекламувати своє ім’я на всіх заходах свята та в засобах масової інформації.

Учасники Фестивалю з інших областей та з-за кордону забезпечуються харчуванням і проживанням за рахунок організаторів Фестивалю.

Проїзд всіх  учасників Фестивалю та їх супроводжуючих проводиться за рахунок сторони, що відряджає.

 

VІ. Заохочування учасників Фестивалю

Колективи-учасники Фестивалю нагороджуються грамотами та пам’ятними сувенірами від організаторів, спонсорів та меценатів.

 

  

додатки: 

АНКЕТА-ЗАЯВКА

на участь у виставці-ярмарці виробів декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва в рамках I відкритого обласного фестивалю народного мистецтва  «Великодня вруна»" (для майстрів народного мистецтва)

 ПІБ учасника __________________________________________________________

 

Вид мистецтва, напрямок діяльності _______________________________________

________________________________________________________________________

Адреса, контактний телефон керівника або учасника виставки _____________ 

_______________________________________________________________________

3.                Участь у фестивалях, мистецьких акціях; звання, нагороди, відзнаки тощо___

_______________________________________________________________________

_______________________________________________________________________

4.   Необхідні атрибути: _________________________________________________ Примітка: учасникам бажано мати із собою стіл, стільці, стенди.

 

Дата                         " 2018 рік                                           __________________

 

 

 

(підпис керівника

 

 

 

Додаток 2 ,

АНКЕТА-ЗАЯВКА

на участь у виставці-ярмарку  в рамках I відкритого обласного фестивалю народного мистецтва  «Великодня вруна»"(для ПП,ФОП тощо)

 

ПІБ учасника __________________________________________________________

Назва продукції_________________________________________________________

Потреба в кількості м\кв__________________________________________________

Я підтверджую готовність сплатити благодійний внесок в сумі _________________

На р\р Організатора _____________________________________________________

Адреса, контактний телефон учасника ______________________________________

Додаток(копії реєстраційних документів)

 Підпис ___________________________________________________________

Необхідні атрибути .________________________________________________________ Примітка: учасникам бажано мати тару, пакети, ваги, стіл, стілець тощо.

 

"__ "__________________ 2017 рік                                                               

(підпис )

 

 

 

 

 

 

 

 

 

АНКЕТА-ЗАЯВКА

творчого аматорського колективу,учасника (вокального, фольклорного,хореографічного)

 на участь у I відкритому обласному  фестивалі народного мистецтва  

«Великодня вруна»"

                                                   

Назва творчого колективу (повна), П.І.Б. учасника

Кількість учасників__ П.І.Б.керівника______________________________

Місто, село, організація_________________________________________

Контактний телефон___________ Жанр__________________________

Паспортні дані та ідентифікаційний код учасника, або керівника колективу

Назва композиції (автори творів)______________________________________

__________________________________________________________________

__________________________________________________________________

Аудіо -носій______________ Тривалість номера _______________________

Коротка творча характеристика колективу.Зазначити: рік створення,

звання, участь у фестивалях або інших проектах,нагороди,інші цікаві факти

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Керівник колективу (організації)         

П.І.Б.                     підпис

Дата_______________

 

 

 

 

 

 

 

ЗГОДА

 на збір та обробку персональних даних

 

 

Я, _________________________________________________________________, (П. І. Б.) відповідно до Закону України «Про захист персональних даних» від 1 червня

 2010 року, № 2297-УІ надаю згоду на обробку моїх особистих персональних

 даних для оформлення внутрішніх документів установи з питань реалізації завдань та програми,на виконання  Положення I відкритого обласного фестивалю народного мистецтва  «Великодня вруна»", визначених законодавством

 

 

 

 

 Підпис ________________________, дата ____________________

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Дочірні категорії