• Телефон: +38 (03634) 2-39-69
  • Сайти:

Музеї

Районний історичний музей. Володимирець

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Протягом 2016 року КЗ «Володимирецький районний історичний музей» Володимирецької районної ради відвідало понад 900 чоловік, для яких було організовано та проведено:

    • тематичні екскурсії;
    • загально – оглядові екскурсії для учнів загальноосвітніх шкіл району;
  • організовано тимчасові фотовиставки  приурочені святковим датам (Дня Соборності (день Злуки), УПА, Героїв Небесної Сотні, Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів, Міжнародного дня пам’яті Чорнобиля, Дня Партизанської слави, Міжнародного Дня туризму, Дня захисника України (День захисників Вітчизни), тимчасова виставка до чергової річниці Голодомору 1932-1933рр.); 
  • надано методичну  допомогу краєзнавцям, працівникам культурно-освітньої  сфери  в громадських музеїв району та бібліотечним працівникам на базі яких є музейні куточки(с. Біле, с. Антонівка, смт. Володимирець).

Музей бере активну участь у інформаційно – рекламній роботі відділу культури.

На базі музею проводиться збір елементів та матеріалів по нематеріально культурній спадщині Володимирецького району та подання їх на розгляд обласної комісії та включення їх до обласного реєстру.

Проводилась виїздна екскурсія під час проведення військово-спортивної гри для дітей «Сагайдак – 2016». 

Участь у Екологічній акції до дня туризму.

Музейне життя висвітлюється у ЗМІ та Інтернеті, проводились записи на радіо.

Ведеться робота: над написанням інвентарних карток, книги Основного фонду, інвентарних книг та книги науково – допоміжного фонду. Звіркою фондів та  приведенням документації з  обліку музейних предметів згідно  інструкції «Музейного обліку, зберігання  та використання  державної  частини Музейного фонду України »,  маркуванням музейних предметів на випадок  евакуації згідно наказу управління культури  і туризму  від 11.04.2014 р. № 15 «Про  забезпечення готовності музейних закладів області до дій в екстремальних ситуаціях.

7 лютого 2016 року смт. Володимирець відзначав 73 – річницю першого бою УПА, який відбувся у Володимирці. КЗ «Володимирецький районний історичний музей» Володимирецької районної ради проводив тематичні екскурсії приурочені цій даті. Музей відвідали гості свята Народний аматорський чоловічий ансамбль «Заграва» відділу культури виконавчого комітету Кузнецовської міської ради, аматорський дует «Січ» Великожолудської сільської ради, гості з Дубровиці, а також жителі Володимирця. Під час проведення екскурсій директор музею Коцар Валерій розповідав про перший бій УПА сотні Г. Перегійняка («Коробки»), під час якого було знищено німецьку комендатуру та відділ німецької жандармерії, який був у Володимирці, а також всі бажаючі мали можливість переглянути фото – експозицію приурочену УПА. 

20 лютого на Володимиреччину з концертом завітав етно-рок гурт «Друже музико», який після концерту завітав до районного музею.

В квітні місяці у музей  «Історії вузькоколійної залізниці та поліського краю» завітали закордонні гості (Польщі, Франції, Німеччини та ін. країн), які вирішили проїхати найдовшою вузькоколійкою Європи Антонівка – Зарічне.

Свято музейництва, яке прийнято називати Міжнародним днем музеїв припадає на 18 травня. Цього дня більшість музеїв працюють безкоштовно і охоче показують свої виставкові зали.

Володимирець теж приєднався до всеукраїнської акції святкування. 20 травня поряд з Володимирецьким районним історичним музеєм, відбулася імпреза «Музейна гостина».

Чимало жителів селища та гостей прийшли подивитися експозиції автентичних строїв та елементи побуту Володимиреччини. 

Раритетами хвалились публічно-шкільні бібліотеки району: Половлівська, Жовкинівська, Іванчівська, Старо-Рафалівська, районна бібліотека для дітей, ЦРБ та районний колегіум. Представлено також надбання бібліотечної діяльності по результатам проведення «Бібліофесту».

Відкривали гостину заступник голови районної ради, в минулому директор нашого музею Володимир Савонік, начальник відділу культури і туризму райдержадміністрації Людмила Босик.

Радували слух інструменталісти РБК, районного колегіуму, фольклористи зі Сваринь, Великожолудський дует «Січ» та гості з Сарн, тріо «Червона бинда».

Хорошим доповненням до концертної програми стала екскурсія до районного історичного музею. Кожен бажаючий міг оцінити цікаві історичні експозиції та історію розвитку району в різні періоди.

Під час проведення чергового  Етно–Тур-Фесту « Бурштиновий шлях» музеєм були залучені волонтери для проведення різних видів екскурсій.

Під час зйомок програми Фольк-music Першого Національного каналу команда  завітала до районного музею та до музею  «Історії вузькоколійної залізниці та поліського краю» 20-21 липня.

З 21-22 вересня 2016 року в галереї Ілько, місто Ужгород, відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Три «Т» для Закарпаття: технологii, транспорт, туризм».

Учасниками були присутні делегації з восьми областей. Рівненщина презентувала свій «Поліський трамвай». 

Експерти обговорювали розвиток курортiв, гастрономiчний туризм та збереження вузькоколiйних залiзниць.

На панельній дискусії на тему: «Збереження і розвиток малих вузькоколійок як туристичного транспорту» представлені доповіді:

«Фестиваль Бурштиновий шлях і вузькоколійка»: Валерій Коцар директор КЗ «Володимирецький районний історичний музей» Володимирецької районної ради, Рівненська область,

«Презентація центру історичної спадщини Вигодської вузькоколійки»: Ірина Лозинська - центр спадщини Вигодської вузькоколійки,

«Рухомий склад туристичної вузькоколійки»: Любомир Яцків, «Карпатський трамвай»,

«Законодавче забезпечення роботи туристичних залізниць»: Надія Суворова, сектор ретро-транспорту Укрзалізниці, Міністерства інфраструктури України.

Модератор: Денис Добра, голова ГО «Боржавська ініціатива». Міністерства інфраструктури України

Під час дискусії великоий резонанс викликало питання збереження та відновлення унікальних вузькоколійок на території Західної України. Експерти дійшли спільного висновку, що вузькоколійка повинна жити і стати візитівкою регіону, привабливою туристичною цікавинкою. Так, на Франківщині запровадили цікаві атракції, такі як весілля на вузькоколійці, «Карпатський трамвай», різноманітні фестивалі та акції.  

Напрацьовані нові зв’язки по вирішенню спільних проблем з питань «зеленого» туризму. Продовження зустрічей та обмін досвідом, планується проводити на кожній з існуючих в Україні вузькоколійок.

Директор музею В. Коцар

Топ-10