• Телефон: +38 (03634) 2-39-69
  • Сайти:

Туризм на Володимиреччині

Туристична галузь вирізняється з-поміж інших галузей економіки своєю багатогранністю та комплексністю. В її успішному становленні та розвитку відіграє роль вдале поєднання матеріальних та нематеріальних ресурсів, що є об’єктом різних сфер людської діяльності. Вміле їх використання для потреб туризму дозволить створити передумови для прогресивних змін як в кожній із суміжних галузей, так і в районі в цілому. Враховуючи той факт, що Володимиреччина є одним з найбільш унікальних районів Рівненської області, який володіє багатогранним туристичним потенціалом, та, що ще важливіше, його доступністю тобто розташування в межах міжнародних транспортних коридорів, можна стверджувати, що розвиток туризму є одним із стратегічних завдань соціально-економічного розвитку району.

 

Програма розвитку туризму у Володимирецькому районі на 2016-2020 роки є продовженням аналогічної програми на 2011-2015рр.

Реалізація завдань Програми за весь період сприяла створенню

туристичного продукту, інфраструктури на базі вузькоколійної залізниці «Антонівка-Зарічне» та місцями святинь,храмів,що мають історичне значення.,

   Музей «Історії вузькоколійної залізниці та Поліського краю», відкритий улітку 2010 року на станції Антонівка,  в рамках проекту «Поліський трамвай», під час проведення першого Етно-Туристичного Фестивалю «Бурштиновий шлях

 

      Розроблений та облаштований  веломаршрут та маршрут для піших туристів,  що пролягає вздовж вузькоколійної дороги  Антонівка-Зарічне. По туристичному маршруту є  місця відпочинку на станції Антонівка, Володимирець,  Воронки, Біле   . В Білоозерському лісництві Рівненського природного заповідника  діє  еколого-пізнавальна стежка «Білоозерські бори».

        В районі діє 11 агросадиб. Створено інформаційний банк даних власників агросадиб та осіб з потенційними можливостями.  Протягом  2015 року агросадиби району відвідали більше трьохсот чоловік.

         З метою розроблення та впровадження єдиної стратегії маркетингу туристичного продукту  виготовлено сучасні високоякісні промоційні та іміджеві матеріали про туристичний потенціал Володимирецького району:

        З метою промоції туристичного потенціалу Володимиреччини  на території  району встановлено інформаційні щити з картою-схемою Володимирецького району та  туристичними маршрутами, а також біг-борди «Поліський трамвай».

Діє туристичний веб-сайт http://polissya-tourism.com/  на якому розміщена інформація про власників агросадиб, туристичну інфраструктуру та маршрути в Володимирецькому районі.

 Щороку  проводяться   інформаційні тури  туристичними об’єктами району,  для представників  засобів масової інформації:

        З метою популяризації внутрішнього  туристичного продукту з 2010 року  проводиться відкритий регіональний Етно-тур-фест «Бурштиновий шлях» року  в рамках проекту «Поліський трамвай», на даний час відбулося чотири фестивалі. П’ятий ювілейний фестиваль  відбудеться цього річ 26-28 червня на ст.Антонівка та ст.Воронки. під назвою «Бурштиновий шлях. Перезавантаження» ,»Полісся в полотні».

Мета та завдання Програми розвитку туризму  у Володимирецькому районі на 2016-2020 роки:

·        забезпечення необхідних умов для ефективної реалізації туристичного потенціалу Володимирецького району,

·        створення на його базі якісного конкурентоздатного туристичного продукту та пропозицій, які сприятимуть формуванню позитивного туристичного іміджу району, а відтак й активізації туристичних потоків його територією.

Основними завданнями галузі туризму району є:

·        Становлення місцевого туристичного продукту.

·        Розвиток туристично-рекреаційної інфраструктури та територій.

·        Проведення активної маркетингової кампанії з метою комплексної    промоції місцевого туристичного продукту.

Програма має стати концептуальною базою для довгострокового розвитку туризму в районі, як стратегічної галузі економіки та сталого розвитку територій. Підвищення рівня туристичної привабливості Володимиреччини, сприяння активізації туристичних потоків та забезпечення гідного представлення місцевого туристичного продукту на міжнародному та всеукраїнському ринках туристичних послуг.

Проблеми туристичного напрямку діяльності галузі передбачається  розв’язати шляхом використання коштів на :

 Об’єднання та координацію зусиль суб’єктів туристичної діяльності району,області,держави, причетних до створення, реалізації та популяризації локального туристичного продукту.

 Проведення активної інформаційно-маркетингової діяльності, спрямованої на підвищення рівня кваліфікації суб’єктів туристичної діяльності.

 Реалізації масштабної маркетингової кампанії з метою популяризації туристичного потенціалу району, формування позитивного туристичного іміджу.

 Підтримки розвитку перспективних видів туризму.

 Створення умов для розвитку туристичної інфраструктури.

Виконання коштів Програми дасть змогу:

 забезпечити ефективне використання наявного природно-рекреаційного, історико-культурного, релігійного, етнографічного потенціалу району;

 підвищити рівень соціально-економічного розвитку громад Володимиреччини  за рахунок розвитку туризму;

 створити якісний туристичний продукт, який гідно презентуватиме район на всеукраїнському та міжнародному ринках туристичних послуг;

 забезпечити високий рівень туристичного обслуговування, розвиток туристичної інфраструктури;

 сформувати позитивний туристичний імідж району та підвищити рівень туристичної привабливості;

 активізувати туристичні потоки територією району;

 

 підвищити рівень суспільної свідомості та посилити відчуття національної ідентичності за допомогою збереження та популяризації історико-культурної самобутності.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Топ-10